bims nedir?

EGEBİMS ürünleri hakkında teknik ayrıntılar

Isı ve ses yalıtımlıdır

Konutlarda kaliteli & sağlıklı ısı ve ses yalıtımı ile akustik konforu, pürüzlü ve gözenekli malzemelerle elde edilebilmektedir. Doğal bims agregalardan yüksek oranda gözenek içermesi nedeniyle blokların ısı iletkenlik değerleri son derece düşüktür.

Hafiftir

EGEBims ürünlerinin geometrik tasarımları ile 390-600 kg/m3 ’lük birim hacim ağırlığı değerleri, taşıyıcı sistem tasarımında önemli avantaj sağlamakta ve binaları depreme karşı dayanıklı yapılar haline getirmektedir.

Kolay ve İnce Sıva Uygulanır

EGEBims, bims agregasının doğal yapısından dolayı her türlü sıva harcı ile kolaylıkla bütünleşme kabiliyetine sahiptir. Bu yönüyle, sıva tutma özelliği mükemmeldir. EGEBims elemanlarının rötre özelliği yok denecek kadar azdır

Özel İşçilik Gerektirmez

Son derece düzgün şekillerde üretildiklerinden, duvar örme işlemi hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle kullanıcıya, hem işçilikten ve hem de zamandan tasarruf sağlar.

Çevre Dostudur

EGEBims üretiminde kullanılan bims agregaları yıkanmış %100 saf ponzadan üretildiği için, doğaya ve insan sağlığına karşı herhangi bir tehlike içermemektedir.

Depremde Güvenilirdir

Modern teknoloji ile üretilen bims ürünleri, kullanılan bims hammaddesinin doğal özelliği olan yüksek dayanım sayesinde standartların üzerinde fiziksel mukavemet gösterir.